İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Ziyaret Edildi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Ziyaret Edildi

İzmir Barosu Yönetim Kurulu, 31 Mart 2019 seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer’i makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel, Yönetim Kurulu üyeleri Av. Özgür Yılmazer, Av. Hüseyin Yıldız, Av. Ali Deman Güler, Av. Sinan Balcılar ve Av. Burcu Ece Güler’in katıldığı ziyarette, İzmir Barosu ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin önümüzdeki dönemde ortaklaşa yapmayı planladığı projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

İzmir’in yerelden başlayan insan hakları temelli bir kalkınmayla, adı insan haklarıyla anılan bir şehir olmasını hedefleyen,  İzmir İnsan Haklarının Başkenti vizyon belgesinin ilk imzacısı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, önümüzdeki süreçte İzmir’in uluslararası sözleşmelere taraf olarak,  insan hakları kongreler şehri olması için çalışacağı sözünü verdi. Görüşmede İzmir’de bir insan hakları köyü kurulması ve insan haklarına dair uluslararası bir ödül verilmesi konularında da görüş birliğine varıldı. İzmir Barosu’nun yurttaşların adalete erişimi konusunda attığı adımların önemli olduğunu ifade eden Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi ‘nin Baro’nun adli yardım hizmetlerinin halka ulaşması için yaptığı çalışmalara desteğinin tam olduğunu belirtti. 

Bu gönderiyi paylaş